تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
 • همه اخبار
 • شورای توسعه فرهنگ قرآنی
 • مجمع مشورتی
 • کمیسیون ها
 • شورای قرآنی استان ها
 • ستاد راهبری طرح ملی حفظ
 • صندوق مشارکت توسعه قرآنی
 • درباره سامانه
 • طرح موضوع در شورا
 • ثبت ايده قرآني
 • گزارش تصویری و فیلم
 • ارسال نظر
 • تماس با ما
دبیر ستاد حفظ ضمن اعلام خبر پیش نمایش فاز اول سامانه جامع حفظ قرآن کریم درجلسه 23 اسفند کارشناسی، از علاقمندان دعوت کرد پیشنهاد نام این سامانه را ارائه کنند.
اقدامات طرح ملی حفظ که در ستادراهبری طرح ملی حفظ پس از تشکیل پنج جلسه ستاد و چهار نشست مطوّل کارشناسی تصویب شده و در دوازدهم اسفند ماه ابلاغ شده است جهت آگاهی عموم اطلاع رسانی ...
حجت الاسلام محمدی: برای اینکه اقبال مردم به سمت حفظ قرآن کریم زیاد شود، نیازمند کار ملی رسانه‌ای عمیق و گسترده‌ای هستیم.
در اجرای تصمیم جلسه شش اسفند ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن، اقدامات ملی سند طرح ملی حفظ قرآن به دستگاه¬ها و نهادهای متولی هر یک از راهبردها ابلاغ شد.
اخبار شورای عالی انقلاب فرهنگی
در جلسه 39 شورای توسعه فرهنگ قرآنی مقرر شد که ستاد طرح ملی حفظ قرآن کریم تا پایان سال جاری سامانه جامع تربیت حافظ قرآن کریم را رونمایی نماید.
سی و نهمین جلسه شورای توسعه قرآنی که به بررسی پیش نویس آیین نامه هیئت حفظ کرامت چهره های قرآنی می پردازد،روز شنبه پنجم اسفند ماه دردبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می ش...
دکتر مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اهدای لوحی از مدیر شبکه قرآن و معارف سیما به جهت اجرای موفق طرح‌های تلویزیونی عطر اربعین و بیت‌النبی تقدیر و تشکر کرد.
در این جلسه که عصر دیروز، در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب با حضور اعضاء به ریاست دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد سند راهبردی توسعه آموزش عمومی قرآن به تصویب نهایی رسید...
دبیرخانه شورا مهمترین شاخص ارزیابی و گزینش فعالان قرآنی را ازسه کمیسیون مطالبه و پس از ارائه به کمیته مزایای قرآنی کمیسیون مربوطه جهت تصویب نهایی به شورای توسعه قرآنی ارائه دهد....
جلسه نود و یکم مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی عصر امروز 17 دی ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می شود.
در دستور کار مجمع: بررسی و تصویب نهایی سهم اعتبارات عناوین برنامه­ های ملی و بین­ المللی کمیسیونها وابسته به شورا
جلسه مجمع مشورتی عصر امروز در دبیرخانه شورا برگزار می‌شود که یکی از موضوعات مورد بررسی در این جلسه ارائه گزارشی از پیگیری‌های صورت گرفته در زمینه خانواده شهدای قرآنی منا است.
محمدی:با اشاره به اهتمام «حسین انتظامی» به امور قرآنی و حضور مؤثر او در جلسات کمیسیون تبلیغ گفت:بخشی از مفاد اسناد راهبردی قرآن وظایف متعددی را متوجه معاونت مطبوعاتی ارشاد می‌دا...
درهمایش تخصصی مهدی فیض،معاون پرورشی آموزش و پرورش با تأکید بر وظیفه اصلی آموزش و پرورش بر آموزش عمومی قرآن، به ارائه گزارش مختصر محورهای پایش و ارزیابی عملکرد کمیسیون پرداخت.
معاون هماهنگی و برنامه ریزی شورای عالی انقلاب:برنامه ای برای بازنگری درمنشور با حضور دبیر شورا خواهیم داشت.
رئیس هیئت پایش عملکرد کمیسیون‌ها و دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: دو گام تا پایان پایش از عملکرد کمیسیون‌ها و دبیرخانه شورا باقی مانده است.
انجم شعاع با اشاره به اینکه اعتبارات استان‌ها در سال ۹۷ براساس اسناد راهبردی استان تخصیص می‌یابدگفت:مقررشده است تا استان‌هایی که اسناد خود را نهایی نکرده‌اند،این کار را انجام ده...
در این نشست نحوه تخصیص اعتبارات قرآنی استان‌هامشخص،واریز اعتبارات سال95 استانها تا نیمه اسفند و 3 نفرنیز به عنوان نماینده استان‌هابرای انتقال مطالبات شورای استانی انتخاب شدند.
در نشست چهارم، اصلاح دستورالعمل تشکیل شورای قرآن استان‌ها جهت طرح در شورای توسعه فرهنگ قرآنی و پیش نویس شاخص‌های پیشنهادی سطح بندی وضعیت قرآنی استان‌ها در دستور کار قرار گرفت.
نشست‌های ادواری نمایندگان شورای قرآنی استان‌ها که با هدف وضعیت‌سنجی فعالیت‌های قرآنی،شناسایی و رفع موانع پیش روی این شوراها و رصد ظرفیت‌های بالقوه چهارشنبه ۱۹ مهرماه برگزار می‌ش...
اقدامات طرح ملی حفظ که در ستادراهبری طرح ملی حفظ پس از تشکیل پنج جلسه ستاد و چهار نشست مطوّل کارشناسی تصویب شده و در دوازدهم اسفند ماه ابلاغ شده است جهت آگاهی عموم اطلاع رسانی ...
حجت الاسلام محمدی: برای اینکه اقبال مردم به سمت حفظ قرآن کریم زیاد شود، نیازمند کار ملی رسانه‌ای عمیق و گسترده‌ای هستیم.
در اجرای تصمیم جلسه شش اسفند ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن، اقدامات ملی سند طرح ملی حفظ قرآن به دستگاه¬ها و نهادهای متولی هر یک از راهبردها ابلاغ شد.
ششمین جلسه ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم عصر امروز ششم اسفند ماه در دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار می شود.
درباره سامانه
شورای توسعه فرهنگ قرآنی به منظور پيشبرد و اجرايي شدن اهداف، سياست‌ها و راهبردهاي منشور توسعه فرهنگ قرآني تشكيل شده است. سايت شورای توسعه فرهنگ قرآني نیز در همین راستا سعی دارد، ضمن اطلاع رساني در مورد آخرين اخبار و عملكرد اين شورا و معرفي ، بيان اهداف، وظائف و مصوبات آن ، با ايجاد يك فضاي مناسب، فرصت هماهنگي بين دستگاههاي دولتي، مؤسسات و گروه‌هاي فعال غيردولتي در جهت هم‌افزايي و ارتقاء فعاليتهاي قرآني در سطح ملي و بين المللي را فراهم کند.
ارسال نظر:

 
 
 
 Security code
تماس با ما:
شماره تماس مستقيم: 66976558
شماره نمابر:66976558
آدرس: تقاطع خیابان ولیعصر (عج) و خیابان طالقانی،جنب کلانتری،پلاك 436 ، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، طبقه ششم، ضلع شمالی، شورای توسعه فرهنگ قرآنی
 
 
 Security code
طرح موضوع در شورا:
حوزه مرتبط: Security code
قائم مقام رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با حضور در برنامه "گفتگوی جمعه"، شبکه قرآن و معارف سیما به سوالات مجری این برنامه پاسخ گفت.
1393/08/05