تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در مراسم پایانی طرح ملی حفظ بشارت ۱۴۵۲ صورت گرفت:

تقدیر از سه نهاد پیشتاز در اجرای طرح


در مراسم پایانی طرح ملی حفظ بشارت ۱۴۵۲ از سازمان اوقاف و امور خیریه، شبکه قرآن سیما و وزارت آموزش و پرورش به عنوان سه نهاد پیشتاز در اجرای طرح تقدیرشد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، مراسم اختتامیه طرح ملی حفظ قرآن کریم «‌بشارت ۱۴۵۲» عصر سه‌شنبه، ۲۰ فروردین‌ماه با حضور سیدمحمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه، حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی، رئیس ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم کشور، عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و علیرضا کاظمی، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در مصلای امام خمینی(ره) تهران، محل برگزاری سی و ششمین مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی برگزار شد.
در ابتدای این برنامه و پس از پخش کلیپ تواشیح و سرود جمهوری اسلامی و تلاوت حمیدرضا احمدی‌وفا، قاری برجسته کشور و پخش تیزر طرح ملی بشارت ۱۴۵۲ و اجرای همسرایی از سوی گروه الغدیر، حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه حجت الاسلام و المسلمین حمید محمدی رئیس ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم، دکتر سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش به ایراد سخنرانی پرداختند.
همچنین، در ادامه این مراسم، بخش اول برنامه تجلیل ویژه حافظان کل برتر در آزمون کتبی و شفاهی طرح ملی حفظ قرآن کریم «بشارت ۱۴۵۲» با حضور سیدمحمد بطحایی، حجت‌الاسلام خاموشی، حجت‌الاسلام محمدی برگزار شد
در قسمت­هایی از این برنامه قرعه‌کشی کمک‌هزینه خودرو ویژه شرکت‌کنندگان در مسابقه کتبی طرح ۱۴۵۲ برگزار شد.
همچنین گروه همخوانی قرآن بینه از اصفهان به اجرای برنامه پرداخت که با استقبال حضار در مراسم نیز روبه‌رو شد. همچنین، برنامه پرسش و پاسخ قرآنی با حضور حنانه خلفی، حافظ کل قرآن کریم نیز انجام شد که این برنامه نیز استقبال حضار را به همراه داشت.
در پایان برگزاری این مراسم از سه دستگاه پیشتاز در اجرای طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت ۱۴۵۲ در سال 97 با اهدای لوح تقدیر با امضای دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی تجلیل صورت گرفت. در لوح سازمان اوقاف و امور خیریه علل انتخاب سازمان این چند مورد عنوان شده  است: اعلام برنامه­های حفظ قرآن به عنوان اولویت برنامه­های سال 97 سازمان در سراسر سازمان با اهتمام قابل تحسین ریاست محترم و مسئولین سازمان ، مدیریت و پشتیبانی محتوایی و اجرایی شایسته طرح 1452  و تأمین حداکثری جوایز برگزیدگان و نیز فعال­سازی ظرفیت­های ستادی و استانی در اجرای طرح.
شبکه قرآن و معارف سیما نیز با توجه به همگام­سازی طرح درون­سازمانی 1452 با طرح ملی حفظ، جلب مشارکت روزانه ده­هاهزار نفری مخاطبین از طریق سامانه­های پیامکی و پخش برنامه­های مستمر روزانه در ترویج طرح در مرتبه بعد مورد تجلیل قرار گرفت.
در نهایت از وزارت آموزش و پرورش نیز به جهت اهتمام قابل تحسین وزیر محترم و مسئولین وزارتخانه در اجرای طرح و تحقق حداکثری مشارکت دانش­آموزان در طرح و تقویت و ترویج فرهنگ حفظ قرآن به عنوان گام مؤثر در انس با قرآن دانش­آموزان تقدیر شده است.
تجلیل از آقایان و بانوان شرکت‌کننده در طرح که بیشترین و کمترین سن را دارا بودند و نیز بخش دوم برنامه قرعه‌کشی کمک‌هزینه خودرو برگزار شد.
 
كد خبر:43171
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1398/01/21