تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم اختتامیه بشارت ۱۴۵۲:

امیدواریم به زودی شاهد تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن باشیم


رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در مراسم پایانی طرح ملی حفظ بشارت ۱۴۵۲ تاکید کرد:امیدواریم به زودی شاهد تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن باشیم.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا، حجت الاسلام والسملیمن سید مهدی خاموشی عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی در مراسم پایانی طرح ملی حفظ بشارت ۱۴۵۲ گفت: امیدوارم خداوند متعال به همه ما توفیق قرآنی شدن عنایت بفرماید چرا که همو فرموده است «إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ يَهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ وَيُبَشِّرُ الْمُؤْمِنِين» قرآن است که ما را دعوت به راه مستحکم و با دوام می کند و برای مومنان بشارت است.
دکتر خاموشی یادآور شد: مستحضرید که امروز برای اهمیت دادن به حفظ قرآن کریم و رسیدن به هدف تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن این جا جمع شده ایم. این کار به سادگی محقق نمی شود باید در نظام آموزش و پرورش ما که خوشبختانه سبقت گیرنده و اقدام کننده هستند، برنامه ریزی دقیقی انجام شود تا این مسیر به تربیت  ۱۰ میلیون حافظ قرآن ختم شود.
 وی با تاکید براینکه نهادهای فرهنگی و رسانه ای و نهادهای دیگر باید برای ترویج فرهنگ حفظ قرآن کریم اقدام کنند، گوشزد کرد: کانونهای قرآنی مردمی باید برای حفظ قرآن برنامه داشته باشند. این کانونها از فعالترین بخش هایی هستند که می توانند در زمینه توسعه فرهنگ حفظ قرآن در کشور با سبکهای مورد تایید نخبگان و خبرگان این فن فعالیت کنند.
خاموشی اظهار امیدواری کرد که ایران اسلامی در میان کشورهای دیگر بدرخشد و ما شاهد تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن باشیم.
وی تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تدوین برنامه و تشکیل شورایی که بتواند به این امر کمک کند تلاش وافری کرد .دولت محترم پای کار آمده است. وزارت ارشاد،  وزارت آموزش و پرورش،وزارت آموزش عالی، وزارت بهداشت، حوزات علمیه ، همه در این امر مشارکت می کنند تا بتوانیم این مسیر را در سال ۹۸ به صورت هموارتر طی کنیم و بتوانیم به وعده‌هایی که در زمینه حفظ قرآن به مردم داده‌ایم، عمل کنیم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان اظهار کرد: سازمان اوقاف نیز همگام با سایر نهادها در اجرای این طرح قرآنی و سایر طرح‌ها در دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور مشارکت می‌کند و بنده نیز تعهد می‌کنم که این سازمان به هر وظیفه‌ای که در این زمینه داشته باشد، عمل خواهد کرد
كد خبر:43170
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1398/01/21