تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


از طریق سامانه آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن صورت گرفت:

ثبت نام 3 میلیون نفر در آزمون حفظ قرآن جزء سی


با پایان مهلت ثبت نام در سامانه آزمون سراسری 3 میلیون نفر در آزمون حفظ قرآن جزء سی ثبت نام کردند
 به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم روز ۱۲ بهمن‌ماه و با ثبت ۲۰۷ هزار و ۶۰۸ نفر پایان یافت. پس از ۳۲ روز مهلت، ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن با اعلام آمادگی ۲۰۷ هزار نفر در رشته‌های اصلی و حدود سه میلیون نفر در رشته حفظ جزء ۳۰ که با عنوان بشارت ۱۴۵۲ شناخته می‌شود، پایان یافت.
ثبت نام برای حضور در این آزمون از تاریخ ۱۰ دی ماه آغاز شده بود و پس از سه بار تمدید بامداد روز گذشته پایان یافت. این در حالی است که ثبت نام در رشته‌های گروه الکترونیک شامل رشته‌های سبک زندگی و سیره معصومین(ع)، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم و روخوانی قرآن کریم تا ۳۰ بهمن‌ماه برای متقاضیان ادامه خواهد داشت.
در بخش مربوط به طرح ملی حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم - بشارت ۱۴۵۲ شاهد استقبال حدود سه میلیون نفری به شرح زیر بوده‌ایم:
- گروه کارکنان دولت بیش از ۶۰۰ هزار نفر
- گروه دانش‌آموزی بیش از دو میلیون و ۲۴۰ هزار نفر
- گروه عمومی نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر
آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در سه گروه حفظ قرآن کریم، مفاهیم و معارف قرآن و اهل بیت(ع) و آموزش‌های الکترونیکی برگزار می‌شود. علاوه بر این، امسال رشته حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در قالب طرح بشارت ۱۴۵۲ نیز در نظر گرفته شده است.
آزمون رشته‌های الکترونیک روزهای اول و دوم اسفندماه، آزمون رشته‌‌های کتبی روز نهم اسفندماه و آزمون رشته‌های شفاهی نیز روزهای ۱۱ تا ۲۳ اسفندماه در رشته‌ها و گروه‌های مختلف برگزار می‌شود.
كد خبر:42941
منبع خبر:خبرگزاری ایکنا
تاريخ خبر:1397/11/14