تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


اطلاعیه شماره 3 ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن:

اعلام جزئیات آزمون پایانی متمرکز اسفند 1397 طرح ملی حفظ جزء سی اُم قرآن


پیرو اطلاعیه های طرح ملی حفظ جزء سی قرآن - بشارت 1452 جزئیات آزمون پایانی متمرکز که به صورت همزمان در سراسر کشور، نهم اسفند ماه برگزار خواهد شد، جهت اطلاع‌رسانی اعلام می گردد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، پیرو اطلاعیه­های طرح ملی حفظ جزء سی قرآن - بشارت 1452 جزئیات آزمون پایانی متمرکز(شرايط، تاريخ و نحوه ثبت­نام و شرکت در آزمون پایانی متمرکز طرح ملی حفظ جزء سی­اُم قرآن) که به صورت همزمان در سراسر کشور در روز پنجشنبه مورخ 9/12/97 برگزار خواهد شد، جهت اطلاع‌رسانی به جامعه هدف آن دستگاه اعم از کارکنان و خانواده آنها اعلام می­گردد.
شایان ذکر است علاوه بر آزمون فوق، مؤسسات و نهادهای دولتی و مردمی رأساً می­توانند آزمون‌های غیرمتمرکز را، طبق ضوابط تعیین­شده از سوی شورای ارزیابی حافظان قرآن کشور برگزار کنند.
شرايط ثبت‌نام‌
 1. ثبت­نام متقاضیان در سامانه «آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن» به آدرس quranedu.ir از تاریخ 5/10/97 لغایت 5/11/97 صورت خواهد گرفت.
 2. داوطلبان از «رشته‌های حفظ جزء ۳۰ قرآن» یکی از سه رشته زیر را می‌توانند انتخاب می­کنند:
سطح اول: سوره‌های زلزال تا ناس
سطح دوم: سوره‌های طارق تا ناس
سطح سوم: کل جزء 30 (سوره‌های نبأ تا ناس)
 1. ثبت­نام برای همه داوطلبان مرد و زن بدون محدودیت سنی آزاد است.
مراحل ثبت ­نام
 1. مراجعه به سامانه فوق و ورود به بخش آزمون­های سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم و سپس واردکردن اطلاعات شخصی در قسمت عضویت به عنوان قرآن­آموز
 2. دریافت رمز عبور ارسال­شده به تلفن همراه داوطلب
 3. وارد کردن رمز عبور و تکمیل بقیه اطلاعات و بارگذاری فايل عكس اسكن شده داوطلب و انتخاب یکی از سه سطح فوق از رشته‌های حفظ جزء ۳۰ قرآن
 4. پرداخت اینترنتی هزینه شرکت در آزمون با استفاده از كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آنها فعال است (مبلغ 60 هزار ریال برای عموم و مبلغ 20 هزار ریال برای فرهنگیان و دانش­آموزانی که به عنوان داوطلب آزاد در آزمون شرکت می­کنند.)
زمان توزيع كارت اينترنتي و محل آزمون
 1. بر اساس برنامه زماني پيش‌بيني شده، آزمون به صورت همزمان در روز پنجشنبه مورخ 9/12/97 در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
 2. داوطلبان لازم است از روز چهارشنبه یکم اسفندماه لغايت روز یکشنبه دوازدهم اسفندماه با مراجعه به سامانه نسبت به تهيه پرينت كارت شركت در آزمون اقدام نمايند.
 3. محل آزمون داوطلبان بر اساس استان و شهرستان اعلامی تعيين مي‌گردد. اسامی حوزه­های امتحانی همزمان با دریافت کارت ورود به جلسه قابل مشاهده است. در هر شهرستانی که حداقل سی شرکت­کننده داشته باشد آزمون برگزار می­شود.
اعلام نتایج
 1. حداکثر 24 ساعت پس از برگزاری آزمون، برگه‌های پاسخنامه هر داوطلب تصحیح به صورت سیستمی تصحیح شده و نتایج در سامانه بارگذاری خواهد شد.
 2. برای تمامی افرادی که حدنصاب امتیاز (70 از 100) را کسب کرده باشند گواهینامه قبولی صادر می­شود.
 3. به قید قرعه به برترین‌های هر رشته بیش از 35 هزار جایزه نفیس و ارزنده همچون 12 کمک هزینه خرید خودرو، صدها کمک هزینه سفر به عتبات عالیات و مشهد مقدس و هزاران جایزه نقدی و غیرنقدی دیگر اهدا خواهد شد.
همچنین دریافت محصولات آموزشی، تبلیغی و اطلاع‌رسانی از طریق کانا­های پیام‌رسان‌های سروش، بله و ایتا به آدرس " @beshaarat1452 " امکان­پذیر است.
كد خبر:42881
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1397/11/01