تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


برگزاری جلسه چهل و دوم شورای توسعه فرهنگ قرآنی

بررسی آخرین وضعیت و تحولات امور قرآنی کشور


چهل و دومین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز سه ‌شنبه 6 آذر ماه با حضور دکتر مخبر و اعضاء شورا در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشكيل مي‌شود.
به گزارش روبط عمومی دبیرخانه شورای توسعه قرآنی، چهل ­و دومین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز سه ‌شنبه 6 آذر ماه با حضور دکتر مخبر دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی و دیگر اعضای آن در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی (ساختمان خیابان فلسطین) تشكيل مي‌شود.
پیش از دستور این جلسه، اعلام وصول سند اصلاحی توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی مصوب کمیسیون مربوطه است که در جلسه 35 شورا به تصویب نهایی رسیده بود.
دستور نخست این جلسه، ارائه و تصویب ماده واحده پیشنهادی مجمع مشورتی در خصوص شناسایی و اعطای مدرک تخصصی به پیشکسوتان قرائت قرآن کریم که توسط شورای ارزیابی قاریان و مدرسان پیشنهاد شده و در مجمع مشورتی مورد برررسی قرار گرفته است.
پیرو شبهه حقوقی مطروحه از سوی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص آیین­نامه هیأت رسیدگی به امور مؤسسات قرآن و عترت کشور است که در این مورد دستوردوم این جلسه به نامه وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی در موضوع نحوه اعطای مجوز مؤسسات قرآنی؛ مستند به بند 3 وظایف منشور توسعه فرهنگ قرآنی اختصاص یافته و در این خصوص تصمیم گیری می شود.
دستور سوم  این جلسه گزارش دبیرخانه از ادله اتحادیه تشکل­های قرآن و عترت، مبنی بر تغییر در مصوبه ادغام اتحادیه­های مؤسسات و تشکل­های قرآن و عترت مردمی کشور و نهایی­سازی اساسنامه اتحادیه مدغم که در جلسات 23، 24، 25 شورا و سپس این موضوع به هیأت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت  ارجاع شده و دوباره نیز در  جلسه 41 شورا مطرح شد، اختصاص دارد.
در دستور چهارم این جلسه نیز به بررسی وضعیت شوراهای هماهنگی و گسترش فعالیت­های قرآنی استان­ها؛ به همراه ارائه پیشنهادات و ملاحظات مربوطه که از جلسه 41  شورا معوق بوده، پرداخته می شود.
رأی­گیری انتخاب اعضای صاحب­نظر حقیقی امور قرآنی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در دستور پایانی این جلسه قرار دارد.
 
كد خبر:42591
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1397/09/05