تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در جلسه با رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مطرح شد:

اعلام همکاری و مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در طرح ملی حفظ قرآن کریم


رئیس، نایب رئیس و دبیر ستاد راهبری طرح ملی حفظ با رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دیدار و ابعاد و نحوه همکاری این سازمان در ترویج حفظ قرآن را بررسی کردند.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، حجت الاسلام محمدی رئیس ستاد، حجت الاسلام حسینی نایب­رئیس و محمد انجم­شعاع دبیر ستاد طی دیدار با اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران دیدار کردند که در ابتدای این دیدار حجت الاسلام محمدی ضمن تبیین جایگاه شورای توسعه فرهنگ قرآنی و ستاد و متعاقب آن جایگاه حفظ قرآن و طرح ملی حفظ، به بخش­های از مطالبات مقام معظم رهبری در این زمینه اشاره کرد.
در ادامه محمد انجم­شعاع دبیر ستاد، با اشاره به جایگاه برخی کشورها در زمینه تعداد حافظان قرآن از جمله کشور پاکستان با حدود ده میلیون حافظ و کشور سودان با پنج میلیون حافظ، کم بودن تعداد پروندها­ی قضایی در کشور سودان را ناشی از رواج بسیار حفظ و انس با قرآن در میان مردم برشمرد.
حجت الاسلام حسینی نایب­رئیس ستاد نیز با ذکر شواهدی از بیانات مقام معظم رهبری درباره دوری مردم ما از قرآن و حفظ قرآن برنامه­های ستاد را در ترویج حفظ جزء سی قرآن کریم در سال 97 تبیین کرد و با توجه به فاصله زیاد وضعیت موجود با وضع مطلوب، فرهنگ­سازی در زمینه حفظ قرآن در شهر تهران را اقدام مهمی برشمرد که نیازمند همکاری و مشارکت همه نهادها به­ویژه سازمان فرهنگی­هنری شهرداری تهران که ظرفیت­های گسترده­ای دارد خواهد بود.
در پایان جلسه، اوحدی رئیس سازمان با تأکید بر جایگاه قرآن و حفظ قرآن در جامعه همکاری همه نهادها در این زمینه را وظیفه ذاتی آنها دانست و گفت در زمان اسارت ما از حدود یازده هزار اسیر در اردوگاه­های عراق با جریانی که مرحوم ابوترابی ایجاد کرده بود موفق شدیم حدود دو هزار حافظ قرآن تربیت کنیم. وی افزود در این صورت حدود بیست درصد حافظ از جامعه هدف داشتیم که در صورت مقایسه آن با جمعیت کشور یا حداقل جمعیت فعال کشور که حدود 40 میلیون برآورد می­شود بایستی هشت میلیون حافظ داشته باشیم لذا مطالبه مقام معظم رهبری خیلی دور از انتظار نخواهد بود.
گفتنی است در این جلسه مقرر شد تعامل این سازمان با ستاد حفظ به صورت­سازمان­یافته­تر دنبال شود.
 
كد خبر:42547
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1397/08/21


پیوست