تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در جلسه 41 شورای توسعه فرهنگ قرآنی

ادامه فعالیت هیئت رسیدگی به امور موسسات + تشکیل کارگروهی برای رفع مشکلات


چهل و یکمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی عصر دیروز سوم شهریورماه با حضور برخی اعضای این شورا و به منظور بررسی وضعیت ادغام اتحادیه‌های قرآنی کشور در دبیرخانه شورا برگزار شد.
چهل و یکمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی عصر دیروز سوم شهریورماه با حضور برخی اعضای این شورا و به منظور بررسی وضعیت ادغام اتحادیه‌های قرآنی کشور برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا، چهل و یکمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی عصر دیروز سوم شهریور ماه با حضور محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی، جمشید انصاری، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور و دیگر اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد.
 تمام وقت این جلسه به بررسی اساسنامه اتحادیه تشکل‌های قرآن و عترت مردمی کشور اختصاص یافت و تعدادی از حاضران در جلسه به بیان نقطه نظرات خود در مورد آخرین وضعیت ادغام اتحادیه‌های قرآنی پرداختند. در این بخش، بحث‌های زیادی در مورد فعالیت هیئت ۹ نفره رسیدگی به امور موسسات مطرح شد و هر کدام از دو طرف به بیان دیدگاه‌های خود در مورد ادامه فعالیت این هیئت پرداختند.
در نهایت و پس از بحث و بررسی‌های طولانی مقرر شد تا هیئت ۹ نفره رسیدگی به امور موسسات قرآن و عترت به کار خود ادامه دهد و کارگروهی نیز تشکیل شود تا برخی مشکلات موجود در آن کارگروه حل و فصل شود.
دو موضوع دیگر که به علت کمبود وقت به آن پرداخته نشد، بحث رأی‌گیری برای انتخاب سه عضو حقیقی شورای توسعه فرهنگ قرآنی و نیز بررسی وضعیت شوراهای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌ها بود که به جلسات آتی موکول شد.
همچنین در پایان این جلسه با اهدای لوح یادبود از سوی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تلاش‌های حجت‌الاسلام والمسلمین خاموشی، رئیس سابق سازمان تبلیغات اسلامی به پاس سال‌های خدمت در این سازمان تقدیر به عمل آمد.

كد خبر:42239
منبع خبر:خبرگزاری ایکنا
تاريخ خبر:1397/06/04