تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


برگزاری جسله نود و پنجم مجمع مشورتی:

تصویب پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانشجویی به حافظان و قاریان در سال 1397


نود و پنجمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی عصر دیروز یکشنبه، دهم تیرماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا، رضا سلامت ­پناه، دبیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این باره گفت: قبل از ورود به دستورات جلسه، حجت الاسلام محمدی با اشاره به خبر آیین رونمایی طرح ملی حفظ قرآن کریم بشارت 1452 گفت: امیدوارم همه دستگاه‌ها بتوانند نقش خودشان را در تقویت این حرکت به خوبی ایفا کنند و چنانچه این طرح امسال به خوبی اجرا شود و بتوانیم اقبال خوبی را متوجه آن کنیم، در تحقق منویات مقام معظم رهبری در موضوع حفظ قرآن کریم به صورت جدی نقش آفرینی خواهد کرد.
معاون مطالعات و برنامه ­ریزی دبیرخانه شورا افزود: دستور نخست این جلسه با عنوان « گزارش طرح پژوهشی «آینده‌پژوهی فعالیت‌های قرآنی، شناسایی و اولویت‌بندی مسائل و چالش‌های نظام توسعه فرهنگ قرآنی» ارائه و مقرر شد در ابتدا چالش‌های مطرح شده در این گزارش اولویت‌بندی شده و سپس به عنوان دستورات ثابت جلسات مجمع مشورتی مورد مداقه بیشتر قرار گیرد تا با یافتن راهکارها و برنامه‌ریزی جهت حل آن چالشها به سمت پویایی بیشتر فعالیت‌های قرآنی در جامعه حرکت کنیم.
دبیر مجمع مشورتی گفت: دستور دوم جلسه موضوع «بررسی پیشنهاد اصلاح آیین­نامه ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم» بود. در ابتدا توضیحات مقدماتی توسط قائم مقام عالی شورای قرآن مطرح و به علت پایان یافتن زمان جلسه مقرر شد این موضوع دستور کار جلسه آتی مجمع مشورتی قرار گیرد.
وی با اشاره به نامه مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه مبنی بر ارائه پیشنهادهایی در مورد آییننامه اجرایی پرداخت کمک هزینه دانشجویی به حافظان و قاریان افزود: دستور سوم و نهایی با موضوع «بررسی و تصویب پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی پرداخت کمک هزینه تحصیلی دانشجویی به حافظان و قاریان در سال 1397» مطرح و بعد از بحث و گفتگوی اعضا، در نهایت پیشنهادهای آن مرکز به تصویب صحن مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی رسید.

كد خبر:42156
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1397/04/11