تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در نشست ستاد حفظ قرآن سازمان اوقاف مطرح شد:

روحیه بصیرتی در ترویج کلام‌الله مجید باعث عمل قرآنی می‌شود.


محمدی سیرت با تأکید بر تربیت حافظان قرآنی و اهتمام بر این مسأله گفت: اگر روحیه معرفتی و بصیرتی در زمینه ترویج قرآن باشد به فرموده رهبر انقلاب عمل قرآنی نیز در جامعه حاکم خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، دومین نشست ستاد حفظ قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین علی محمدی، نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در سالن جلسات این سازمان برگزار شد.
این جلسه با هدف تصمیم‌گیری‌های کلان در زمینه حفظ قرآن کریم، ارائه گزارشی از فعالیت‌های صورت گرفته در ستاد حفظ و ارائه گزارشی از هماهنگی‌های ستادی بین معاونت‌های سازمان اوقاف در عرصه تعاملات بیشتر برای حفظ قرآن برگزار شد.
همچنین ایجاد هماهنگی بین معاونت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه و بسیج شدن برای حرکت جامع در زمینه حفظ قرآن در کشور، بررسی سامانه جامع حفظ قرآن، طراحی، محتوای سامانه و خریداری آن و ضرورت اهتمام بیشتر به مسأله حفظ قرآن کریم و در اولویت قرار دادن این مسأله از دیگر اهداف برگزاری این جلسه بود.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در این جلسه با تأکید بر تربیت حافظان قرآنی و اهتمام بیش از پیش بر این مسأله، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم کار قرآنی انجام دهیم باید با روحیه معرفتی و بصیرتی باشد و این روحیه به همراه حفظ قرآن در حافظان قرآنی ایجاد شود.
وی افزود: اگر روحیه معرفتی و بصیرتی در زمینه ترویج قرآن باشد به فرموده رهبر معظم انقلاب عمل قرآنی نیز در جامعه حاکم خواهد شد و عمل قرآنی جامعه را قرآنی خواهد کرد.
حجت‌الاسلام محمدی همچنین اظهار کرد: فعالیت‌های استان‌های موفق و کمتر موفق با اعداد و ارقام و معرفی و تقدیر از استان‌های موفق و همین طور مطالبه‌گری از استان‌های کم‌تر موفق و تشویق آنها به اهتمام بیشتر به مسئله حفظ قرآن نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
در این جلسه همچنین حجت‌الاسلام علی قاسمی، دبیر ستاد مرکزی حفظ قرآن به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این ستاد در زمینه برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری برای اهداف آینده، آموزش‌های حضوری، تعاملات با ستادهای آموزشی حفظ قرآن در کشور، تربیت قاریان قرآن و دوره‌های تربیت مربی حفظ قرآن پرداخت.

كد خبر:42097
منبع خبر:روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه
تاريخ خبر:1397/04/03