تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان گفت:

حضور ۸۵ درصد محکومان در کلاس‌های قرآنی+اعطای مرخصی تشویقی به مددجویان حافظ قرآن کریم


دادستان زنجان گفت:به قاضی ناظر زندان دستور داده شد تا با همکاری مسئولین زندان نسبت به اعطای مرخصی تشویقی به مددجویان حافظ قرآن کریم حائزشرایط به تناسب میزان فعالیت آن‌ها اقدام کند.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، حجت الاسلام مظفری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان زنجان گفت: در حال حاضر ۲۰۲ نفر از مددجویان زندان‌های استان حافظ یک جزء تا سی جزء قرآن کریم هستند و بیش از ۱۷۵۲ نفر زندانی و به تعبیری ۸۵ درصد کل محکومین استان در کلاس‌های قرآنی در رشته‌های مختلف قرائت، تفسیر و مفاهیم، روخوانی و روانخوانی شرکت کرده اند.
حجت الاسلام والمسلمین مظفری اظهار کرد: با توجه به قرار گیری در ماه پر خیر و برکت رمضان ماه راز و نیاز و استغفار و با عنایت به آثار مثبت و سازنده‌ حضور زندانیان فعال و مأنوس با قرآن کریم در محافل معنوی و نیز در جهت ترغیب و تشویق هر چه بیشتر مددجویان به فراگیری و انجام آموزه‌های دینی و ترویج فرهنگ قرآنی در محیط زندان‌های استان به قاضی ناظر زندان دستور داده شد تا با همکاری مسئولین زندان نسبت به اعطای مرخصی تشویقی به مددجویان حافظ قرآن کریم حائز شرایط به تناسب میزان فعالیت آن‌ها اقدام کند.
دادستان زنجان افزود: بکارگیری سیاست‌های تشویقی برای زندانیان حافظ قرآن کریم نقش اصلاحی و تربیتی بسیار مهمی در محیط زندان‌ها و در بین مددجویان داشته است.
حجت الاسلام والمسلمین مظفری خاطرنشان کرد: امیدواریم اعطای این نوع مرخصی‌های تشویقی عـلاوه بر گسترش فضای معنوی در مـحیط زندان‌ها موجب کاهش آسیب‌های اجتماعی و تحکیم هر چه بیشتر بنیان خانواده‌های مددجویان و ترغیب دیگر مددجویان به فراگیری حفظ قرآن کریم و گام برداشتن در مسیر علم آموزی شود.

كد خبر:42037
منبع خبر:خبرگزاری ایکنا
تاريخ خبر:1397/03/21