تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در چهلمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی:

تصویب کلیات سند قرآنی فضای مجازی


جلسه شورا عصر دیروز در مصلای امام خمینی(ره)،محل برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن برگزار شد که از لحاظ حضور تعداد اعضا در سطوح مختلف با جلسات گذشته این شورا تفاوت چشمگیری داشت.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا، چهلمین جلسه شورای توسعه فرهنگی قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی، با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی در محل برگزاری بیست و ششمین دوره نمایشگاه بین المللی قرآن در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شد.
پیش از دستور این جلسه، ادامه بررسی و تصویب پیش­نویس برنامه جامع فعالیت های قرآنی در فضای مجازی، از ابتدای قسمت راهبردها و اقدامات ملی بود که پس از بحث و بررسی، این پیش­نویس به تصویب رسید و مقرر شد تا برخی نکات و اشکالات مطروحه و نیز نگاشت نهادی آن اصلاح و بازنگری و به شورای عالی فضای مجازی ارسال شود.
دستور نخست جلسه، ارائه و تصویب پیشنویس وظایف رئیس و دبیر هیأت رسیدگی به امور مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت علیهم السلام بود که نهایتاً مقرر شد نظر به گذشت بیش از دو سال از زمان تدوین این پیش‌نویس و برخی نقاط ضعف آن، پس از بررسی و بازنگاری مجدد در هیأت رسیدگی، با قید فوریت در جلسات آتی شورا ارائه و بررسی شود.
دستور بعدی این جلسه بررسی و تصویب پیش­نویس آیین­نامه هیئت حفظ کرامت چهره­های شاخص قرآنی بود که کلیات و اصل پیش‌نویس به تأیید رسید و نیز محل استقرار این هیات، دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی تعیین و به تصویب اعضای جلسه رسید.
همچنین مقرر شد بازنگری در خصوص وظایف و اختیارات این هیأت توسط اعضای پنج‌گانه آن صورت پذیرفته و برای تصویب به جلسه شورای توسعه ارائه شود.
دستور پایانی این جلسه ارائه و تصویب نهایی عضویت وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآنی (پیشنهادی جلسه 44، مورخ 1‏/11‏/96 کمیسیون و ارجاعی به شورا جهت تصویب نهایی) بود که عضویت این دو نهاد در کمیسیون مذکور به تصویب نهایی رسید.
 

كد خبر:41997
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1397/03/06