تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


رئیس ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن درخواست کرد:

مجلس و دولت برای تحقق مطالبات رهبری در حفظ قرآن اعتباراتی مجزا در نظر بگیرند.


حجت الاسلام محمدی در مصاحبه با رادیو قرآن پیشنهاد کرد مجلس و دولت به مساله حفظ قرآن کریم ویژه نگاه کنند و بودجه جدا از بودجه نهایی برای حفظ قرار دهند.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی رادیو قرآن، حجت الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی و رئیس ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن با حضور در برنامه روز بیست و نهم اردیبهشت "افق" ، با اشاره به برنامه­ریزی­های صورت گرفته برای تحقق مطالبات قرآن مقام معظم رهبری، تصویب سند طرح ملی حفظ قرآن را یکی از اقدامات شورای توسعه فرهنگ قرآنی دانست که با هدف برنامه­ریزی برای تحقق مطالبات معظم له برای تربیت ده میلیون حافظ صورت گرفته است.
رئیس ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن با بیان اینکه در این سند چشم انداز، راهبردها، اهداف و راهکارها مشخص شده است، اظهار کرد: از این به بعد وظیفه دستگاه هاست که عمل کنند به طور مثال سازمان مدیریت باید پول دهد و رسانه باید تبلیغ و ترویج کند و دستگاه های عامل مانند سازمان تبلیغات، اوقاف و ارشاد باید تربیت حافظ کنند.
حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه ما ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم را در شورا راه اندازی کردیم، تصریح کرد: در این ستاد کل دستگاه ها را به خط کردیم حتی توزیع کمی کردیم به طور مثال در طرح قرآنی ۱۴۵۲ رسانه ملی حفظ جز سی را در دستور کار قرار دادیم به طوری که امسال باید ۵ تا ۱۰ میلیون حافظ جز سی تربیت شود.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی ادامه داد: ما برای این که معلوم کنیم از نظر حفظ کجا هستیم تمام اطلاعات تربیت حافظ را از دستگاه ها گرفتیم و سامانه حفظ ایران را طراحی کردیم و معلوم کردیم که چند حافظ نیم جز، یک، دو، سه، ۱۰، بیست و کل در کدام استان ها و شهرستان ها از کدام دستگاه ها داریم.
وی افزود: امروز هر مقدار از این مطالبه رهبری محقق شود خوب است، اگر دستگاه ها حمایت بودجه ای شوند و اراده جدی و عزم قطعی در روسای دستگاه ها شکل بیگرد و عاملین امر حفظ ورود کنند، فرمایش آقا قابل تحقق است، ما به دو امر کلیدی وابسته ایم حمایت مناسب و کار رسانه ای.
حجت الاسلام محمدی با بیان اینکه همه سازو کارهای زیرساختی در حوزه سیاستگذاری و برنامه ریزی برای امر حفظ در شورا انجام و ابلاغ شده، گفت: بخشی از فرمایشات حضرت آقا با بودجه محقق می شود و دولت بخشی از حمایت ها را باید داشته باشد که امسال صد میلیارد تومان بودجه را تصویب کرده است.
دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: من پیشنهاد می دهم مجلس و دولت به مساله حفظ قرآن کریم ویژه نگاه کنند و بودجه جدا از بودجه نهایی برای حفظ قرار دهند.
گفتنی است برنامه افق روز شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه با موضوع بررسی مطالبات مقام معظم رهبری از جامعه قرآنی در سال های اخیر با حضور حجت‌الاسلام حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی به صورت زنده از رادیو قرآن پخش شد.

كد خبر:41968
منبع خبر:رادیو قرآن
تاريخ خبر:1397/03/01