تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی:

بدون مطالعه کتاب، روز را به شب نمی‌رسانم+آثار اجتماعی و فرهنگی نمایشگاه کتاب


دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه قرآنی با قدردانی از آثار مذهبی و قرآنی منتشرشده درنمایشگاه کتاب گفت: با وجود مشغله‌های کاری روز را بدون مطالعه کتاب به شب نمی‌رسانم.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا،  دکترمخبر دزفولی، دبیر محترم شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین‌المللی کتاب درباره نشر کتاب‌های مذهبی و قرآنی گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب، اقدامی با آثار فرهنگی و اجتماعی فراوان است که جوانان ما باید از ظرفیت آن استفاده کنند، در بازدیدی که تا به اینجای کار از نمایشگاه داشتم کتب قرآنی، تفسیری، موضوعی، روایی و حتی قصه نویسی هم میان آن‌ها مشاهده کردم اما خب به مجموعه‌های مرتبط با حوزه علمیه یا ناشر خاصی مثل «اسراء» اختصاص داشت، این که چقدر این تنوع کتب خوب مذهبی در مجموعه نمایشگاه رواج دارد، ارزیابی دقیقی ندارم.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به لزوم نشر کتاب‌های مذهبی با رویکرد کودکان و نوجوانان گفت: در نمایشگاه بعضی قصه‌هایی را که برای کودکان و نوجوانان بر مبنایی قرآنی و سیره‌ بزرگان تدوین شده بود، مشاهده کردم که ارزشمند است.
مخبر دزفولی در پاسخ به این سوال که با وجود مشغله‌های کاری فراوان چه میزان مطالعه می‌کند؟ اظهار کرد: من بدون کتاب روز را به شب نمی‌رسانم و بدون کتاب نمی‌خوابم، می‌توانم ادعا کنم هر دو هفته یک بار، مطالعه یک کتاب رمان یا خاطره نویسی یا یک کتاب که مباحث تاریخی دارد را تمام می‌کنم.

كد خبر:41916
منبع خبر:خبرگزاری ایکنا
تاريخ خبر:1397/02/23