تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در اولین جسله مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در سال 97

استقرار مرکز هماهنگی و توسعه آموزش عمومی قرآن کشور در وزارت آموزش و پرورش در آینده نزدیک


کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اعلام پیگیری استقرار مرکز هماهنگی و توسعه آموزش عمومی قرآن در وزارت آموزش و پرورش، از تأسیس آن در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا، نود و سومین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی عصر دیروز یکشنبه، در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد. 
رضا سلامت­ پناه، دبیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این باره گفت: پیش از دستور اصلی جلسه، نماینده جامعه المصطفی العالمیه گزارشی از نحوه برگزاری «دومین دوره مسابقات بین­المللی قرآن کریم ویژه طلاب جهان اسلام» ارائه شد.
معاون مطالعات و برنامه­ریزی دبیرخانه شورا افزود: دستور نخست این جلسه با عنوان «ارائه گزارش پیگیری تخصیص و واریز اعتبارات سال 1396 اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی به صندوق مشارکت» توسط حجت الاسلام والمسلمین محمدی ارائه شد و در ادامه نیز مهدی هاشمی، مدیر مالی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی از روند پیگیری­ و نحوه تخصیص اعتبارات  1396 گزارش دادند .
دبیر مجمع مشورتی گفت: دستور دوم جلسه موضوع «بررسی جدول اهّم موضوعات و مسایل توسعه فرهنگ قرآنی در سال 1396» بود در این خصوص مجموعه­ای از مهمترین چالش­هایی که نظام توسعه فرهنگ قرآنی در سال 1396با آن مواجه بود احصاء و مقرر شد تا پرونده این موضوع همچنان مفتوح باشد و در جلسات آتی به آن پرداخته و جهت رفع آن برنامه­ریزی شود از جمله این چالش­ها مسائلی همچون عدم تأمین اعتبارات اجرای منشور، طولانی شدن فرآیند وحدت­بخشی به نظام فعالیت­های قرآنی مردمی، نحوه التزام به اجراسازی اسناد و... بود.
وی با تأکید بر شعار سال 1397 و نقش جامعه قرآنی در عملی شدن آن افزود: دستور سوم و نهایی با موضوع «بررسی نقش نظام توسعه فرهنگ قرآنی در تحقق حمایت از کالای ایرانی» مطرح و بعد از بحث و گفتگوی اعضا و طرح برخی پیشنهادها مقرر شد کمیسیون توسعه فعالیت­های تبلیغی ترویجی برنامه­ها و اقدامات عملیاتی جهت تحقق "استقرار نظام تولید و توزیع محصولات و خدمات فرهنگی، هنری و رسانه‌ای جذاب قرآنی" را بعنوان راهبرد سوم این سند در اولویت سال جدید خود قرار دهد و گزارش اجرایی سازی آن را ارائه نماید.
آقای سلامت­پناه در پایان گفت در این جلسه همچنین جناب آقای کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اعلام پیگیری استقرار مرکز هماهنگی و توسعه آموزش عمومی قرآن کشور در وزارت آموزش و پرورش، از تأسیس آن در آینده نزدیک خبر داد.

كد خبر:41780
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1397/01/20