تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در جلسه 39 شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی

رونمایی سامانه جامع تربیت حافظ قرآن کریم تا پایان سال جاری


در جلسه 39 شورای توسعه فرهنگ قرآنی مقرر شد که ستاد طرح ملی حفظ قرآن کریم تا پایان سال جاری سامانه جامع تربیت حافظ قرآن کریم را رونمایی نماید.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا، جلسه 39 شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی و چهارمین جلسه آن در سال 96، روز شنبه  پنجم اسفند ماه به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
پیش از دستور نخست این جلسه، ارائه گزارش اجرای مصوبه «ضوابط ارزیابی حافظان قرآن کریم» توسط سازمان تبلیغات اسلامی بود که نظر به آماده نبودن گزارش، موضوع اجرایی‌سازی طرح ملی حفظ قرآن کریم و وضعیت تربیت حافظ قرآن در کشور، مطرح شد که مقرر شد ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم، گزارش کارشناسیِ دقیق و جامعی از وضعیت موجود تربیت حافظ در کشور را تهیه نماید. همچنین این ستاد موظف شد قبل از پایان سال جاری سامانه جامع تربیت حافظ قرآن کریم را رونمایی نماید و دستگاههای مرتبط نیز طی 48 ساعت آینده، اطلاعات و آمار مرتبط با حفظ قرآن کریم را در اختیار این ستاد قرار دهند.
در ادامه جلسه پیشنهاد شد در قالب ماده‌ واحده‌ای، شمول قاریان به آیین­نامه شورای ارزشیابی هنرمندان جهت تصویب در شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.
دستور اول و اصلی این جلسه بررسی «سند راهبردی فعالیت‌های قرآنی در فضای مجازی» بود که بعد از بحث و گفتگو پیرامون مفاد آن، بخش‌های چشم­انداز، اهداف و اصول آن تصویب شد و مقرر شد بخش راهبردها و اقدامات ملی آن در پیش از دستور جلسه بعدی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در اولویت بررسی و تصویب قرار گیرد.
در پایان جلسه تقویم جلسات شورای توسعه فرهنگ قرآنی و مجمع مشورتی در سال 1397، به قرار 6 جلسه شورای توسعه و 12 جلسه مجمع مشورتی، ارائه و تصویب شد.
لازم به ذکر است علیرغم درخواست کتبی از دبیرخانههای کمیسیون، هیچیک از کمیسیونها، تقویم جلسات خود در سال 97 را ارائه ننمودند.

كد خبر:41645
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1396/12/06