تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در نود و دومین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه قرآنی

مطالبه شاخص های ارزیابی و گزینش فعالان قرآنی از سه کمیسیون تخصصی جهت تصویب نهایی در شورای توسعه قرآنی


دبیرخانه شورا مهمترین شاخص ارزیابی و گزینش فعالان قرآنی را ازسه کمیسیون مطالبه و پس از ارائه به کمیته مزایای قرآنی کمیسیون مربوطه جهت تصویب نهایی به شورای توسعه قرآنی ارائه دهد.
  به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا، نود و دومین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی دیروز 15 بهمن ماه در دو نوبت صبح و ظهر و به میزبانی جامعة المصطفی العالمیه و پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در شهر مقدس قم تشکیل شد.
رضا سلامت­ پناه، دبیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این باره گفت: در نوبت صبح مجمع مشورتی که در محل جامعة المصطفی العالمیه برگزار شد، ابتدا حجت الاسلام و المسلمین مهدوی مهر جانشین رییس جامعة المصطفی العالمیه ضمن خوش آمد و تبریک به مناسبت ایام الله دهه فجر، طی بیاناتی به ترسیم کلی از فعالیت­های قرآنی آن نهاد پرداخت و اشاره کرد در تحول گسترده جامعة المصطفی، نقش بسیار مهم و ویژه قرآن دیده شده و مقرر است قرآن به عنوان یک راهبرد جدی در برنامه­های این مرکز در نظر گرفته شود.
دبیر مجمع مشورتی با اشاره به دستور اول جلسه افزود: در راستای بهینه سازی فرآیندها و ساماندهی فعالیتهای قرآنی، جهت رفع نواقص و آسیب­ها، موضوع «بررسی فرصت­ها و آسیب­های معرفی و تجلیل از زبدگان و چهره­های شاخص قرآنی» به عنوان دستور نخست این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت. پس از تبیین فرصت‌ها و آسیب­های موضوع و ارائه پیشنهاد توسط اعضای جلسه، مقرر شد جهت تدوین و طراحی آیین­نامه دقیق و روشن، دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی طی مکاتبه­ای با سه کمیسیون تخصصی، مهمترین شاخص­های ارزیابی و گزینش فعالان قرآنی را مطالبه و پس از ارائه به کمیته مزایای قرآنی کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآن کریم جهت بررسی و تکمیل، به منظور تصویب نهایی به شورای توسعه فرهنگ قرآنی ارائه شود.  
معاون مطالعات و برنامه­ریزی دبیرخانه شورا افزود: دستور دوم این جلسه که به «ارائه گزارش از فعالیت­ها و بررسی مسایل قرآنی جامعة المصطفی العالمیه» اختصاص یافت، بعد از ارائه گزارش جامعی از فعالیت‌های قرآنی این نهاد توسط آقایان حجت‌الاسلام‌ رضا شاکری، معاون تربیتی فرهنگی جامعه المصطفی العالمیه و حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسین رفیعی، مدیرکل قرآن و حدیث جامعة المصطفی گزارشی در قالب کلیپ تصویری ارائه و پیشنهادهایی از سوی اعضای جلسه بیان شد.
دبیر مجمع مشورتی خاطر نشان کرد: دستور سوم جلسه مجمع مشورتی یعنی «ارائه گزارش از فعالیت­های پژوهشی و بازدید از پژوهشگاه فرهنگ و معارف قرآن کریم دفتر تبلیغات اسلامی» در نوبت بعد از ظهر و در محل پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن کریم به بحث گذاشته شد. در ابتدا، گزارش کلی در مورد مسائل و فعالیت­های قرآنی از سوی حجت‌الاسلام و المسلمین محمدصادق یوسفی مقدم، رئیس پژوهشکده، ارائه و سپس گزارش حوزه‌های تخصصی پژوهشکده توسط مدیر هر گروه ارائه و بررسی شد. در پایان جلسه نیز حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی، قائم مقام شورای توسعه فرهنگ قرآنی، ضمن امیدواری از ادامه فعالیت­های پژوهشی با رویکرد عملیاتی و کاربردی، از مسئولان کمیسیون­های توسعه فعالیت­های تبلیغی ترویجی قرآنی کشور و پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور درخواست کرد که با حمایت ویژه از فعالیت‌ها­ و کلان­پروژه­های این پژوهشکده، فرآیند اقدامات بعدی را تسهیل نمایند. 
ضمناً نود و سومین جلسه مجمع مشورتی در دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار می شود.
كد خبر:41525
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1396/11/16