تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


مصوبات جلسه نود و یکم مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی :

تصویب نهایی دستورالعمل تخصیص اعتبارات اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی سال 96


نود و یکمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی به صورت فوق العاده عصر دیروز 17 دی ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشکیل شد.
 به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا، رضا سلامت ­پناه دبیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این باره گفت: در ابتدای جلسه موضوع تخلف معاونت قرآن و عترت در خصوص عدم واریز اعتبارات شوراهای هماهنگی فعالیت‌های قرآنی استانی، گفتگو و تأکید شد معاونت قرآن و عترت حداکثر تا ظرف مدت دو هفته نسبت به پرداخت این اعتبار به استان‌ها و تعیین تکلیف نهایی آن اقدام نماید در غیر اینصورت موضوع از طریق مجاری قانونی پیگیری شود.
وی در ادامه با اشاره به دستور جلسه گفت: در اجرای بند 1 و 2 ماده 11 و بند 2 ماده 8  اساسنامه صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی، در جلسه 38 مورخ 11/9/1396 شورای توسعه فرهنگ قرآنی، دستورالعمل تخصیص اعتبارات اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی ردیف 14-550000 قانون بودجه سال 1396 کل کشور برای حمایت و اجرایی شدن اسناد راهبردی منشور توسعه فرهنگ قرآنی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در آن جلسه مقرر شد اختیار بررسی و تصویب این برنامه‌ها به جلسه‌ای که به صورت فوق‌العاده با حضور نمایندگان عضو شورای توسعه برگزار می‌شود، تفویض شود. طی این مصوبه دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی اقدام به برگزاری سه جلسه در تاریخ­های 19/9/1396، 10/10/1396 و 17/10/1396 نمود تا در نهایت در جلسه دیروز این دستورالعمل به تصویب نهایی رسید.
معاون مطالعات و برنامه­ ریزی دبیرخانه شورا افزود: این دستورالعمل متشکل از دو ماده سیاست­ ها و اولویت‌ها و عناوین برنامه‌های ملی و بین­ المللی است که در ماده دوم کلان برنامه ­های حوزه­ های تخصصی شورای توسعه فرهنگ قرآنی مشخص شد.
دبیر مجمع مشورتی خاطر نشان کرد: جلسه دیروز به تنها بند باقی‌مانده این دستورالعمل پرداخت و آن را بدین شرح تصویب نمود: برنامه­های تفصیلی ارسالی به کمیسیون­های آموزش عمومی و توسعه فعالیت­های تبلیغی ترویجی قرآنی کشور باید به نحوی تنظیم و تخصیص اعتبار شود که حداقل نیمی از اعتبارات موضوع این دستورالعمل به مؤسسات فرهنگی قرآن و عترت غیر انتفاعی و فعالیت های قرآنی مردمی تحت نظارت دستگاه های دولتی و نهادهای عمومی اختصاص یابد. تعیین درصد سهم مردمی در حوزه پژوهش و آموزش عالی به عهده کمیسیون مربوطه است.
دبیر مجمع مشورتی در پایان افزود: در انتهای این دستورالعمل نیز تبصره­ای بدین شرح تصویب شد: سهم برنامه­ های مصوب مربوط به موسسات فرهنگی قرآن و عترت غیر انتفاعی از طریق اتحادیه موسسات مردمی و تشکل­های قرآن و عترت کشور اختصاص یافته و توزیع می­شود.
لازم به ذکر است جلسه آینده مجمع مشورتی 24 دی ماه  در محل کمیسیون توسعه آموزش عمومی قرآن کریم کشور برگزار خواهد شد. 
كد خبر:41386
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1396/10/18