تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


معاون هماهنگی و نظارت راهبردی شورای توسعه فرهنگ قرآنی :

پیشنهاد تعلیق مسابقات قرآن تا ۲ سال + جشنواره‌ای شدن رقابت‌های ۹۷ به شرط تکمیل آئین‌نامه


خواسته‌های اعضای پویش جهت مطالبه تغییرات بنیادین در راستای ترویج واقعی فرهنگ تلاوت به حق است و تغییرات در راستای جشنواره‌ای شدن مسابقات در سال ۹۷ در گرو تکمیل آیین‌نامه آن است.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا،برنامه زنده رصد شبکه قرآن و معارف سیما شب گذشته، ۱۲ آذرماه ویژه‌برنامه‌ای به موضوع اهداف و مطالبات «پویش سراسری قرآنیان جهت مطالبه تغییرات بنیادین در راستای ترویج واقعی فرهنگ تلاوت» اختصاص داد.
محمد انجم‌شعاع معاون هماهنگی و نظارت شورای توسعه فرهنگ قرآنی با حضور در برنامه رصد به بیان توضیحاتی درباره حمایت از پویش «تغییر به نفع ترویج» پرداخت.
 وی بیان کرد: جلساتی را با اعضای این پویش داشته‌ام و تصور من این است که ۸۰ درصد مواردی که در حوزه فعالیت‌های قرآنی می‌فرمایند به حق است، ما نیز در کمیته نظارت ستاد عالی مسابقات که در خدمت اساتید قرآن هستیم به محض اینکه دوستان در پویش مطالبی را مطرح کردند، احساس کردیم که این مطالب از روی دلسوزی و صداقت گفته شده است.
وی تصریح کرد: جمع‌بندی بنده این بود که در این زمینه پیشگام شویم تا در ابتدا سخن این افراد را بشنویم، بنده نیز سه جلسه در خدمت این دوستان بود‌ه‌ام و سازمان اوقاف را متقاعد کردم که اگر لازم است، تحولی اتفاق بیفتد این تحول در سال اول باشد. همچنین گفته‌ام که اگر لازم است، حتی یک یا دو سال مسابقات به تعویق بیفتد، لذا حرف عزیزان در پویش حق است و به همین دلیل یک شیب ملایمی برای اصلاح وضع مسابقات آغاز شده است.
انجم شعاع افزود: در قبل از سال ۹۴ خروجی مسابقات نهایتاً چهار نفر بود، اما از این سال به بعد اوقاف آغاز به سطح‌بندی کرد، اما با این وضعیتی که در حال حاضر وجود دارد و بین قاریان سطوح عالی و ممتاز فاصله بسیار اندکی وجود دارد و آیین‌نامه نیز قادر نیست که با دقت نفرات را تشخیص دهد در نتیجه باید در مسابقات تغییر اساسی داشته باشیم.
وی در ادامه افزود: در نتیجه این را گفته‌ام که تا زمانی که مسئولان اوقاف در پذیرش این مطالبات متقاعد نشوند، نمی‌شود با آنها مذاکره کرد، هفته قبل با آنها جلسه‌ای داشتم و متقاعد شدند که در بحث مسابقات باید اصلاحاتی صورت گیرد.
انجم شعاع بیان کرد: نقطه ثقل بیانیه دوستان در پویش بحث مسابقات بوده است و درخواست ما نیز این بود که طرحی که نیاز است که جایگزین شود مطرح کنند، آنها هم طرح جشنواره‌ای را مطرح کردند که تصور می‌کنم قابل جایگزینی است، در جلسه اخیر نیز موافقت اوقاف را از شورای توسعه فرهنگ قرآنی دریافت کرده‌ایم و اگر این طرح را به جهت آیین‌نامه‌ای تکمیل کنند برای سال ۹۷ قابل اجرا است، لذا محدودیتی برای تغییرات اساسی وجود ندارد.كد خبر:41153
منبع خبر:خبرگزاری ایکنا
تاريخ خبر:1396/09/13