تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در سی و هفتمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی:

آیین‌نامه کمک‌هزینه تحصیلی به حافظان و قاریان تصویب شد.


آیین‌نامه اجرایی پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی دانشجویی به حافظان و قاریان در سال تحصیلی 97-96 که کلیات آن با تغییرات به تصویب رسید و مقرر شد در سال تحصیلی جاری این آیین‌نامه اعمال شود.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، جلسه 37 شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی، شنبه گذشته در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.
پیش‌ از دستور این جلسه تعیین حسابرس رسمی صندوق مشارکت توسعه فرهنگ قرآنی بود که طبق اساسنامه صندوق باید توسط هیأت بازرسان صندوق به هیأت امنا که همان شورای توسعه فرهنگ قرآنی است، پیشنهاد شود.
در این جلسه مقرر شد بررسی و تعیین حسابرس رسمی به جلسه مشترک کمیته تخصیص و هیأت بازرسان صندوق واگذار شود.
دستور نخست جلسه بحث تصویب نهایی پیش‌نویس سند آموزش عمومی قرآن بود که به دلیل عدم حضور وزیر آموزش و پرورش و تأخیر حضور دبیر کمیسیون، موضوع به جلسه بعدی شورا موکول شد.
دستور بعدی جلسه بررسی و تصویب پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی دانشجویی به حافظان و قاریان در سال تحصیلی 97-96 بود که کلیات آن با تغییرات جزئی به تصویب رسید و مقرر شد در سال تحصیلی جاری این آیین‌نامه اعمال شود. همچنین مقرر شد از سال آینده این آیین‌نامه در مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی مورد تصویب قرار گیرد و نظارت بر این موضوع نیز به کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی محول گردید.
در ادامه جلسه عناوین برنامه‌های پیشنهادی ملی و بین‌المللی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی بود که پس از تبادل نظر اعضا ادامه بررسی موضوع به جلسه آینده موکول شد.
همچنین در سی‌‌وهفتمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، از دو اثر این شورا با عناوین «کارنمای شورای توسعه فرهنگ قرآنی» و «مصوبات شورای توسعه فرهنگ قرآنی از سال 1388 تا 1396» توسط وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.
در پایان با موافقت اعضا مقرر شد جلسه‌ای فوق‌العاده طی یک ماه آینده جهت بررسی دستورهای معوق مانند تصویب نهایی سند آموزش عمومی قرآن، تبیین برنامه‌های ملی و بین‌المللی و همچنین سند قرآن و فضای مجازی برگزار شود. 
كد خبر:40964
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1396/08/09