تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


نشست نمایندگان شورای فعالیت‌های قرآنی در استان البرز

مسائل مطروحه در نشست چهارم نمایندگان شورای فعالیت‌های قرآنی استان‌ها


در نشست چهارم، اصلاح دستورالعمل تشکیل شورای قرآن استان‌ها جهت طرح در شورای توسعه فرهنگ قرآنی و پیش نویس شاخص‌های پیشنهادی سطح بندی وضعیت قرآنی استان‌ها در دستور کار قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، در چهارمین نشست نمایندگان شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌ها به میزبانی استان البرز که با حضور حجت الاسلام و المسلمین حمید محمدی قائم مقام و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور،  آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی‌همدانی امام جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و آقای نجفی استاندار البرز برگزار شد، به بررسی و اصلاح دستورالعمل تشکیل شورای قرآن استان‌ها (پیشنهادی)‌ به طرح در شورای توسعه فرهنگ قرآنی با هدف ارتقای سطح عملکردی شوراهای مذکوردر دستور کار اعضاء قرار گرفت که با اعمال تغییراتی به تصویب رسید.
سپس در این جلسه پیش نویس شاخص‌های پیشنهادی سطح­ بندی وضعیت قرآنی استان‌ها و همچنین انتقال تجربه سامانه آمایش سرزمینی مساجد استان البرز مبتنی بر مکان GIS ارائه و مورد بررسی نمایندگان شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌ها قرار گرفت.
در ادامه این نشست استان فارس به عنوان میزبان نشست پنجم نمایندگان شورای هماهنگی و گسترش فعالیت‌های قرآنی استان‌ها معرفی شد.
از نقاط حائز اهمیت این نشست میتوان به تبیین سند طرح ملی حفظ و اعلام سهم استان­ها برای تحقق ده میلیون حافظ قرآن و نیز به تبیین نحوه دستور ­پژوهی و تعیین دستور جلسه برای شورای قرآن استان‌ها اشاره کرد.
حضور مؤثر و تمام وقت نماینده محترم ولی فقیه  استان در کل نشست و همچنین حضور استاندار البرز در نوبت صبح و نیز حضور دو نفر نماینده مجلس، فرمانده سپاه البرز و چهار مدیرکل استان از نقاط برجسته این نشست می باشد.
   
كد خبر:40929
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1396/08/03