تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در هشتاد و هفتمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه قرآنی مشخص شد:

انتخاب دو عضو حقیقی ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم


در جلسه دیروز مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، محمدمهدی بحرالعلوم و معتز آقایی به عنوان دو عضو حقیقی ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم معرفی شدند.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، رضا سلامت­ پناه، دبیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این باره گفت: خارج از دستور این جلسه به ارائه گزارش چهارمین نشست نمایندگان شورای هماهنگی و گسترش فعالیت­های قرآنی استان­ها که به میزبانی استان البرز چهارشنبه نوزدهم مهرماه با حضور نمایندگان 25 استان برگزار شد؛ اختصاص داشت. این گزارش توسط آقای انجم شعاع معاون نظارت و هماهنگی دبیرخانه شورا ارائه شد.   
 معاون مطالعات و برنامه­ ریزی دبیرخانه شورا افزود: بعد از تصویب نهایی ترکیب ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم در جلسه گذشته مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی مورخ بیست و ششم شهریور ماه، تصمیم گرفته شد شورای تخصصی ارزیابی و اعطای مدرک تخصصی به حافظان قرآن کریم، چهار نفر صاحب­ نظر پیشنهادی خود را به دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی معرفی که از آن میان، دو نفر به عنوان صاحب نظر مردمی قرآنی ستاد راهبری پس از رأی‌گیری در مجمع مشورتی انتخاب شود. این شورا چهار نفر از صاحب نظران قرآنی مورد نظر را معرفی نموده و بعد از رأی­گیری در صحن جلسه، آقایان مهدی بحرالعلوم و معتز آقایی به عنوان دو صاحب نظر مردمی قرآنی ستاد طرح ملی حفظ حائز رای اکثریت شدند که آرزوی موفقیت و حضور موثر این عزیزان را داریم.
دبیر مجمع مشورتی خاطر نشان کرد: دستور دوم این جلسه به گزارش ارزیابی اجرای مصوبه اهداف آموزش عمومی قرآن کشور در سال­های­93 الی 95 اختصاص داشت که به علت درخواست نماینده کمیسیون آموزش عمومی به جلسه آتی مجمع مشورتی موکول شد. دستور سوم نیز در مورد ارائه عناوین برنامه­ های ملی و بین­ المللی کمیسیون­های وابسته به شورا ذیل کلان برنامه­ ها بود که طی آن دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی به نمایندگان کمیسیون های شورا تذکر داد. لازم به ذکر است دبیرخانه شورا طی دو نامه از کمیسیونها خواسته بود تا پایان مردادماه برنامه های خود را اعلام کنند که مع ­الاسف تنها کمیسیون پژوهش و آموزش عالی آن هم به صورت ناقص برنامه­ ها را اعلام کنند.
دبیر مجمع مشورتی در پایان افزود: دستور چهارم نیز با موضوع بررسی و ارزیابی سی و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم توسط حجت الاسلام والمسلمین حسینی رئیس اداره قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه مطرح و مقرر شد بررسی جزئیات این رویداد بزرگ قرآنی در جلسات آینده مجمع مشورتی به بحث گذاشته شود.
لازم به ذکر است جلسه آینده مجمع مشورتی در محل شبکه قرآن و معارف سیما برگزار خواهد شد
كد خبر:40830
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1396/07/24