تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در جلسه هشتاد و ششم مجمع مشورتی شورا مطرح شد:

تصویب نهایی ترکیب ستاد راهبری حفظ قرآن کریم


دبیر مجمع مشورتی: در این جلسه نحوه ترکیب ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم به بحث و بررسی گذاشته شد و در نهایت بعد از گفتگوی مفصل اعضاء این ترکیب به تصویب جلسه رسید.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا، رضا سلامت­ پناه، دبیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این باره گفت: در ابتدای جلسه به عنوان پیش از دستور، موضوع وضعیت اجرایی‌سازی طرح ملی حفظ قرآن کریم مورد بررسی اعضای محترم جلسه قرار گرفت.
 معاون مطالعات و برنامه­ ریزی دبیرخانه شورا افزود: با عنایت به تبصره پایانی طرح ملی حفظ قرآن کریم مصوب جلسات بیست و پنجم و بیست و نهم مورخ 2/12/1393 و 15/12/1394 شورای توسعه فرهنگ قرآنی، تصویب ترکیب ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم، تشکیلات و نحوه استقرار آن بر عهده مجمع مشورتی شورا می­باشد. لذا در این جلسه نحوه ترکیب این ستاد به بحث و بررسی گذاشته شد و در نهایت بعد از گفتگوی مفصل اعضاء این ترکیب به تصویب جلسه رسید: رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه یا نماینده تام­الاختیار، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی یا نماینده تام­الاختیار، رئیس سازمان صدا و سیما یا نماینده تام­الاختیار، نماینده دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، دو نماینده از اتحادیه مؤسسات مردمی قرآنی، دو صاحب نظر قرآنی، یک نماینده از بسیج و نیروهای مسلح، دبیر کمیسیون آموزش عمومی، دبیر کمیسیون توسعه فعالیت­های تبلیغی ترویجی قرآنی کشور، دبیر کمیسیون پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور و دبیر شورای گسترش و هماهنگی فعالیت های قرآنی حوزویان.
دبیر مجمع مشورتی خاطر نشان کرد: مقرر شد دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی، رئیس شورای راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم باشد و از دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، یک نفر به عنوان دبیر شورای طرح ملی حفظ پس از رأی‌گیری در شورای راهبری حفظ انتخاب شود. همچنین تصمیم گرفته شد، شورای کارشناسی حفظ قرآن، چهار نامزد به شورا معرفی و از آن میان، دو نفر به عنوان صاحب نظر مردمی قرآنی پس از رأی‌گیری در مجمع مشورتی انتخاب شود. گفتنی است اولین جلسه شورای راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم، یکشنبه آینده در محل دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار خواهد شد.
دبیر مجمع مشورتی در پایان افزود: دستور نخست این جلسه نیز به ارائه گزارش از فعالیت­ها و مسائل قرآنی شورای عالی قرآن صدا و سیما اختصاص داشت که این گزارش توسط نماینده این شورا، ارائه شد.
لازم به ذکر است موضوعات «ارائه گزارش اجرای اهداف آموزش عمومی قرآن» و «ارزیابی سی و چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم» در جلسه آتی مجمع مشورتی به بحث و بررسی گذاشته خواهد شد.
كد خبر:40690
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1396/06/27