تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


در هشتاد و پنجمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه قرآنی مطرح شد:

اجرای اسناد راهبردی مهمترین مطالبه جامعه قرآنی از وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم


در هشتاد و پنجمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، آیین‌نامه شناسایی نخبگان قرآنی برای دریافت تسهیلات تشریح شد و در ادامه فعالیت‌های این بنیاد به اطلاع اعضا رسید.
  به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی،  هشتاد و پنجمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی عصر یکشنبه، بیست و دوم مرداد ماه، به میزبانی بنیاد ملی نخبگان با حضور اعضای این مجمع و ریاست حجت الاسلام والمسلمین حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد.
 رضا سلامت­ پناه، دبیر مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این باره گفت: در ابتدای جلسه و قبل از ورود به دستورات جلسه، «برنامه‌های قرآنی وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم» مورد بررسی قرار گرفت. خروجی مباحث مطرح شده در این بحث به نگارش نامه‌ای خطاب به رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی منتهی شد که طی آن به لزوم توجه حداکثری به اسناد راهبردی قرآنی در برنامه­ های وزرا اشاره گردید. ایشان تأکید کردند: این نامه با رویکرد توجه و تمرکز بر اجراسازی اسناد سه گانه راهبردی توسعه فرهنگ قرآنی تنظیم و به امضای اعضای حاضر در جلسه رسید.
 معاون مطالعات و برنامه ­ریزی دبیرخانه شورا افزود: دستور نخست جلسه ارائه گزارشی از فعالیت­ها و مسائل قرآنی بنیاد ملّی نخبگان و شیوه نامه ارائه تسهیلات نخبگان در سال 96 بود. ابتدا جناب آقای دکتر الستی، معاون فرهنگی بنیاد ملی نخبگان طی سخنانی با اشاره به تاریخچه شکل‌گیری به تبیین جایگاه و وظایف آن بنیاد پرداخت و گفت: «تسهیلاتی برای برگزیدگان و نخبگان قرآنی با همفکری شورای توسعه فرهنگ قرآنی با استفاده از ظرفیت سرآمدان قرآنی برای ترویج فرهنگ انس با قرآن طراحی شد.» در ادامه جلسه نیز جناب آقای دکتر انبیاء، مدیرکل برنامه‌ریزی فرهنگی بنیاد با تأکید بر اینکه مهم‌ترین ماموریت بنیاد ملی نخبگان، شناسایی، جذب، حمایت مادی و معنوی از مستعدان برتر و نخبگان کشور است به تشریح آیین‌نامه شناسایی نخبگان قرآنی و نیز شاخص‌هایی که برای انتخاب این نخبگان به عنوان «سرآمد» و «مستعد قرآنی» طراحی شده، پرداخت. در این میان اعضای محترم مجمع مشورتی سوالات، پیشنهادات و نقدهایی نیز به شیوه نامه و نحوه اجرای آن بیان داشتند.
دبیر مجمع مشورتی خاطرنشان کرد: در حاشیه جلسه دیروز از سوی یکی از اعضای محترم مجمع مطرح شد که جامعه قرآنی برنامه بزرگداشتی برای شهید «محسن حججی» از شهدای مدافع حرم را تدارک ببیند. بر همین اساس مقرر شد در روز پنج‌شنبه، ۲۶ مردادماه و در شهر نجف آباد، محل زندگی شهید حججی برنامه محفل انس با قرآن و نیز بزرگداشت آن شهید والامقام و با حضور نمایندگانی از جامعه قرآنی برگزار شود .همچنین مقرر شد تا این مراسم پخش زنده رادیو و تلویزیونی داشته باشد و هیئتی از سوی شورای توسعه فرهنگ قرآنی به نمایندگی از جامعه قرآنی در منزل آن شهید والامقام حضور یافته و در ادامه در محفل تدارک دیده شده نیز حضور به هم رسانند.
ایشان در پایان افزودند: مقرر شد جلسه آینده مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی در شهریورماه به میزبانی شورای عالی قرآن صدا و سیما برگزار شود.
كد خبر:40473
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1396/05/23