تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


معاون شورای عالی انقلاب فرهنگی:

دکتر اسحاقی: نیاز به بازنگری جامع در سند شورای توسعه فرهنگ قرآنی با استفاده از تجارب اساتید قرآنی


معاون هماهنگی و برنامه ریزی شورای عالی انقلاب:برنامه ای برای بازنگری درمنشور با حضور دبیر شورا خواهیم داشت.
به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورا توسعه فرهنگ قرآنی،  دکتر محمد اسحاقی معاون شورای عالی انقلاب فرهنگی وعضو هیات علمی دانشگاه تهران در مراسم اختتامیه همایش تخصصی بررسی مسائل اساسی فراروی منشور توسعه فرهنگ قرآنی عنوان کرد،  نکاتی که حاضران درنشست تخصصی بیان کردند،  با گذشت حدود هشت سال از تدوین منشور توسعه قرآنی و فعالیت‌هایی که صورت گرفته در این زمینه، واقع‌بینانه و با ارزیابی ظرفیت‌های موجود باید تحلیل درستی از وضعیت اجرای این منشور و مصوبات آن در کشور داشته باشیم.
دکتر اسحاقی بیان نمودند: ما باید یک ارزیابی جامع از وضعیت شاخص های قرآنی در کشور داشته باشیم به گونه ای که بتوان اهتمام مسوولان را به فعالیت های قرآنی در آنجا تشخیص داد
.
وی همچنین ازضرورت تهیه یک گزارش راهبردی در باره وضعیت اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی سخن گفت و افزود: ما نیازمند یک بازنگری همه جانبه ای هستیم که رویکردها در آن تغییر می کند و مردم محوری یکی از اصول این بازنگری خواهد بود.
معاون شورای عالی انقلاب فرهنگی از بازنگری در نقش کمیسیون های سه گانه ( آموزش عمومی ، پژوهش و آموزش عالی و تبلیغ و ترویج ) و از امکان تصدی گری وظایف شورای توسعه فرهنگ قرآنی سخن گفت.
دکتر اسحاقی اضافه کرد: بنابر این لازم است فراخوانی با محوریت بازنگری در منشور توسعه فرهنگ قرآنی داده شود تا بتوانیم در زمان مناسب این موضوع را در صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح کنیم و راهی مدون را پیش بگیریم .
وی خواستار توصیف و تحلیلی جامع از ظرفیت ها و شاخص های قرآنی در سطح کشور شد و گفت: ما باید به منشوری دست پیدا کنیم که بتواند قرآان را برای جامعه در عرصه های مختلف از سیاست و فرهنگ گرفته تا حوزه های اجتماعی و علمی ارائه کند و حتی در سطح جهانی نقش آفرینی داشته باشیم.
كد خبر:40394
منبع خبر:روابط عمومی دبیرخانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی
تاريخ خبر:1396/05/15