تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
 • همه اخبار
 • شورای توسعه فرهنگ قرآنی
 • مجمع مشورتی
 • کمیسیون ها
 • شورای قرآنی استان ها
 • ستاد راهبری طرح ملی حفظ
 • صندوق مشارکت توسعه قرآنی
 • درباره سامانه
 • طرح موضوع در شورا
 • ثبت ايده قرآني
 • ارسال نظر
 • تماس با ما
هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی بر جایگاه قانونی این اتحادیه به عنوان تنها اتحادیه مؤسسات قرآنی تأکید و تعامل همه جانبه دستگاهها با آن را درخواست کرد.
امیدیان با انتقاد از واگذاری صدور مجوزها به دو دستگاه از شورای توسعه خواست در جلسه آینده خود با حمایت از مصوبات قبلی خود انحلال دو اتحادیه سابق را تصویب کند
سومین جلسه هیئت مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت کشور با مصوباتی 25 بهمن ماه برگزار شد.
وی بیان کرد: نیاز به ایده‌های خلاقانه داریم که صرف نگاه به حمایت دولت نباشد و باید شوراهای گفت و گوی حوزه فرهنگ و هنر را درگیرتر و در فضای اتاق بازرگانی جدی گرفته شوند
اخبار شورای عالی انقلاب فرهنگی
وی ضمن ریشه‌یابی دلایل کاهش بودجه طی سال‌های اخیر، به نبود وحدت در پیگیری مسائل قرآنی اشاره کردوگفت: شفاف‌سازی هزینه‌کرد بودجه‌ قرآنی یکی از مواردی است که در این کاهش نقش دارد.
فریدونی معتقد است که «با پذیرش رویه رایج گردش مدیران و با توجه به تغییر ریاست شورای توسعه فرهنگ قرآنی انتظار می‌رود که مسئولیت دبیری شورا به فرد واجد شرایط دیگری سپرده شود.
برنامه‌های کارگروه قرآن ستاد گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را عباس سلیمی، پیشکسوت قرآنی و دبیر این کارگروه، تشریح کرد.
جلسه 42 شورای توسعه فرهنگ قرآنی 6 آذر ماه با حضور دکتر مخبر، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و دیگر اعضا در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تشكيل شد.
در جلسه 99 مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی، تشکیل گروه کارشناسی جهت تدوین پیشنویس برنامه اجرایی توسعه وقف قرآنی و سازوکارهای حمایتی از پیشکسوتان قرآنی مطرح شد
نود و نهمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی روز یکشنبه سی¬ام دی¬ماه در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می‌شود.
در جلسه 98 مجمع مشورتی ،دو دستور از چهار دستور بررسی شد که از جمله آنها ارائه گزارش یکساله طرح ملی حفظ قرآن کریم به همراه بررسی موانع موجود و راهکارهای بهبود و اجرایی‌سازی آن بود.
اصلاح آیین‌نامه ارزیابی قاریان و مدرسان قرائت قرآن کریم در نود و ششمین جلسه مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی توسط اعضای مجمع ارزیابی شد.
بطحائی در جلسه 51 کمیسیون آموزش عمومی وبررسی،تصویب آیین‌نامه کارگروه‌ها گفت:راهبردها و اقدام‌های ملی سند به منزله وظایف این کارگروه‌ها در نظر گرفته و طی ۱۴ روز دیگر ابلاغ شود.
جلسه کمیسیون آموزش عمومی پس از یک‌سال وقفه، عصر دیروز تشکیل و به پیشنهاد وزیر مقرر شد کارگروهی متشکل از پنج عضو، به نیابت از کمیسیون، حداکثر مدت ۱۰ روز به بررسی پیشنهادات بپردازد.
جلسه کمیسیون تبلیغ ترویج قرآن کریم صبح دیروز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و در آن بر ارتباط عمیق رسانه‌ها با نمایشگاه قرآن تأکید و به نقاط قوت و ضعف آن پرداخته شد.
محمد انجم شعاع ضمن انتقاد از برگزار نشدن جلسات کمیسیون‌ها به این سوال که اگر برگزار نشدن جلسات ادامه داشته باشد شورا چه برخوردی با نهادهای متولی کمیسیون‌ها خواهد داشت، پاسخ داد
در دومین جلسه هیئت‌مدیره اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت کشور رحیم قربانی به عنوان مدیرعامل انتخاب شد.
انجم شعاع با اشاره به ارائه آیین‌نامه شورای استان‌ها در جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی، گفت: با تصویب این آیین‌نامه برخی خلاءهای موجود در آیین‌نامه قبلی برطرف می‌شود.
بخشی پوریکی ازبرنامه‌های اوقاف درایام ماه رمضان را اجرای نیات واقفین در طرح افطاری ساده به عموم مردم، زائران و روزه‌داران دانست و گفت:این طرح درامامزادگان و بقاع متبرکه اجرا می‌شود
انجم شعاع با اشاره به اینکه اعتبارات استان‌ها در سال ۹۷ براساس اسناد راهبردی استان تخصیص می‌یابدگفت:مقررشده است تا استان‌هایی که اسناد خود را نهایی نکرده‌اند،این کار را انجام دهند.
وی ضمن ریشه‌یابی دلایل کاهش بودجه طی سال‌های اخیر، به نبود وحدت در پیگیری مسائل قرآنی اشاره کردوگفت: شفاف‌سازی هزینه‌کرد بودجه‌ قرآنی یکی از مواردی است که در این کاهش نقش دارد.
وی با انتقاد ازکاهش ۷۳ درصدی اعتبارات صندوق مشارکت قرآنی در لایحه بودجه ۹۸ گفت بیش از آنکه از کاهش اعتبارات قرآنی ناراحت باشم از سیاستی که در نوع تنظیم اعتبارات وجود دارد نگرانم
حجت الاسلام حمید محمدی گفت: امسال هشت میلیارد از بودجه ۹۷ توسط دولت تخصیص داده شد که چهار میلیارد به صندوق وارد و مابقی تا حدود دو هفته آینده واریز می‌شود.
حجت الاسلام پژمانفر از تخصیص ١٠ ‌درصد از بودجه قرآنی سال ١٣٩٦ خبر داد و گفت: ١٠ میلیارد تومان از بودجه سال گذشته تا پایان فروردین‌‌ماه امسال واریز می‌شود.
با پایان مهلت ثبت نام در سامانه آزمون سراسری 3 میلیون نفر در آزمون حفظ قرآن جزء سی ثبت نام کردند
پیرو اطلاعیه های طرح ملی حفظ جزء سی قرآن - بشارت 1452 جزئیات آزمون پایانی متمرکز که به صورت همزمان در سراسر کشور، نهم اسفند ماه برگزار خواهد شد، جهت اطلاع‌رسانی اعلام می گردد.
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سفر به استان هرمزگان با تأکید بر حمایت‌های مردمی در راستای وقف‌های قرآنی، گفت: وقف‌های قرآنی به درخشش جامعه قرآنی می‌انجامد.
وی ضمن ریشه‌یابی دلایل کاهش بودجه طی سال‌های اخیر، به نبود وحدت در پیگیری مسائل قرآنی اشاره کردوگفت: شفاف‌سازی هزینه‌کرد بودجه‌ قرآنی یکی از مواردی است که در این کاهش نقش دارد.
درباره سامانه
شورای توسعه فرهنگ قرآنی به منظور پيشبرد و اجرايي شدن اهداف، سياست‌ها و راهبردهاي منشور توسعه فرهنگ قرآني تشكيل شده است. سايت شورای توسعه فرهنگ قرآني نیز در همین راستا سعی دارد، ضمن اطلاع رساني در مورد آخرين اخبار و عملكرد اين شورا و معرفي ، بيان اهداف، وظائف و مصوبات آن ، با ايجاد يك فضاي مناسب، فرصت هماهنگي بين دستگاههاي دولتي، مؤسسات و گروه‌هاي فعال غيردولتي در جهت هم‌افزايي و ارتقاء فعاليتهاي قرآني در سطح ملي و بين المللي را فراهم کند.
ارسال نظر:

 
 
 
کد امنیتی را وارد کنید:
 Security code
تماس با ما:
شماره تماس مستقيم: 66976558
شماره نمابر:66976558
آدرس: تقاطع خیابان ولیعصر (عج) و خیابان طالقانی ،پلاك 436 ، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، طبقه ششم، ضلع شمالی، شورای توسعه فرهنگ قرآنی
 
 
کد امنیتی را وارد کنید:
 Security code
طرح موضوع در شورا:
حوزه مرتبط:کد امنیتی را وارد کنید:
 Security code
قائم مقام رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی با حضور در برنامه "گفتگوی جمعه"، شبکه قرآن و معارف سیما به سوالات مجری این برنامه پاسخ گفت.
05/08/1393